В'язальний дріт - це металевий шнур певної товщини. Його використовують в різних сферах, оскільки виробники випускають вироби різноманітної форми, товщини і складу.
Виготовляють дріт декількома способами:
Для виробництва застосовують низьковуглецеву сталь. Основні параметри металевого дроту визначаються ГОСТом 3282-74.
Дріт використовують скрізь. З нього виготовляють сітки, різного розміру пружини, інші вироби. Часто його застосовують для виготовлення сітки рабиці шляхом в'язання. Діаметр дроту для такої сітки - 5-6 мм.
Для виготовлення штукатурної сітки використовують тонкі різновиди металевої нитки. Також з дроту роблять колючий дріт.
Всі види дроту відрізняються параметрами:
Щоб підібрати металеву нитку з необхідними параметрами, слід звертатися до перевірених постачальників.
Обпалений дріт використовується, якщо виконується армування. Він володіє такими властивостями:
Такий дріт можна використовувати для в'язання та створення вузлів.
Технологія чорного випалу не здійснює вплив на властивості і параметри виробу. Але для роботи варто використовувати щільні рукавички, щоб руки залишалися чистими.
Є і методика світлого випалу, яка виконується в безкисневому середовищі. Але така технологія сприяє підвищенню вартості кінцевого продукту. Працювати з таким матеріалом можна без захисту рук.
Вибираючи металеву продукцію для створення залізобетонних конструкцій, слід зупинятися на варіантах із шаром оцинковки. Такий дріт зручно використовувати, можна довго експлуатувати. При контакті з водою на поверхні не утворюються корозійні плями.
Ще одна важлива характеристика - діаметр. Виходити варто з умов, в яких дріт буде використовуватися. Так, для арматурних прутків з діаметром перетину 8-12 мм підійде дріт діаметром 1,2-1,4 мм. Для більш товстої арматури і дріт повинен бути товстішим, однак з ним складніше працювати.
У маркуванні можуть бути такі позначення:
Щоб обчислити необхідну кількість сировини для роботи, можна використовувати різні способи. Наприклад, кількість вузлів поділити на 2 - вийде метраж дроту. Однак краще додати запас, так як матеріал може рватися. Потім отримані метри слід перевести в кілограми.
Дріт продається в мотках і в котушках. Чисельність відрізків на котушці досягає трьох, в мотку - один.